facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Czym są implanty i do czego służą?

Czym są implanty i do czego służą?

Implanty zębowe stosowane są w celu zastąpienia korzenia brakującego zęba. W praktyce są to niewielkie śruby zrobione z bezpiecznego tytanu, na których mocuje się wykonane z porcelany albo materiału ceramicznego korony. Co jeszcze warto o nich wiedzieć oraz kiedy niezbędne jest ich zastosowanie? Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury.

Kiedy dokładnie stosuje się implanty?

Implanty wdrażane są u osób, u których doszło do utraty naturalnego uzębienia. W praktyce przy użyciu dwóch implantów można odbudować nawet cztery zęby, co oznacza, że można dzięki nim leczyć również większe braki w uzębieniu. Istnieją jednak pewne określone warunki do ich założenia. Niezbędne jest przede wszystkim posiadanie zdrowych dziąseł, a także tkanki kostnej, pozwalającej na usadowienie implantu (w razie braku dostępne są jednak nowoczesne metody pozwalające na skuteczną odbudowę kości oraz tkanek).

Jak trwałe są implanty zębowe?

Wiemy już czym są oraz jakie jest ich zastosowanie. Jaka jest jednak trwałość implantów zębowych? Zależy to od wielu czynników, w tym także od tego, jak skrupulatnie pacjent przestrzega zasad higieny. Zazwyczaj jednak czas ten wynosi od 10 do 20 lat, choć dzięki coraz lepszej jakości ulega stopniowemu wydłużeniu. Implanty stosowane przez nas posiadają też gwarancję, co w przypadku wypadnięcia pozwala na bezpłatne wykonanie nowego wszczepu oraz odpowiednie uzupełnienie protetyczne.

Jakie są niektóre przeciwwskazania do stosowania implantów?

Choć są naprawdę bezpieczne, to także do ich stosowania istnieje kilka kluczowych przeciwwskazań. Poza ciążą warto wspomnieć także o:

  • chorobach nowotworowych,
  • chorobie alkoholowej,
  • zaawansowanej osteoporozie organizmu,
  • narkomanii,
  • AIDS,
  • zbyt niskim wieku, czyli przed ukończeniem 17 lat,
  • złym stanie jamy ustnej (wówczas niezbędne jest odpowiednie leczenie przygotowawcze).

Podsumowując, implantologia to zakres stomatologii pozwalający na leczenie ubytków zębowych w sposób naprawdę niezawodny, z celem w postaci zapewnienia pacjentom maksymalnego komfortu na co dzień.

Wróć do bloga