facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Czy implanty stanowią rozwiązanie na całe życie?

Czy implanty stanowią rozwiązanie na całe życie?

Implanty to nowoczesny sposób na uzupełnienie braków zębowych i przywrócenie komfortu w jamie ustnej. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy są one na całe życie. Jak wygląda to w praktyce?

Na jak długo zakłada się implanty?

Wbrew powszechnej opinii niestety implanty zębowe nie są rozwiązaniem na zawsze, a ich trwałość szacuje się na okres od 10 do 20 lat.  Oczywiście im lepsza ich jakość, tym dłużej pozostają w doskonałym stanie. W praktyce również sam pacjent ma wpływ na ich stan, przede wszystkim dzięki skrupulatnej higienie jamy ustnej oraz regularnym kontrolom.

Implanty różnych zębów zużywają się także w nieco innym tempie. Przykładowo te w szczęce dolnej zazwyczaj zużywają się wolniej, aniżeli górne, choć inaczej wygląda to w przypadku trzonowców. Jeśli chodzi o te ostatnie, to duże obciążenia związane z przeżuwaniem i gryzieniem pokarmów nieco przyspieszają ten proces, o czym koniecznie trzeba pamiętać.

Jak jeszcze przedłużyć jakość implantów?

Wiemy już, że w wielu przypadkach nie są one na całe życie. Jednak poza higieną istnieją sposoby na to, aby przedłużyć ten czas. Ponownie warto wspomnieć o jakości systemów implantologicznych, które także różnią się między sobą. W naszym gabinecie używamy implantów stomatologicznych Nobel Biocare, dodatkowo objętych gwarancją. Dlatego też w razie problemów pacjenci mogą liczyć na wsparcie, w tym w sytuacji wypadnięcia na nowy przeszczep, a także uzupełnienie protetyczne. Przypadki te są jednak naprawdę rzadkie, co potwierdza bardzo wysoka skuteczność leczenia wynosząca średnio 97,5 proc.

Kiedy implanty nie mogą być zastosowane?

Istnieje też kilka przypadków, gdy ich zastosowanie jest na danym etapie niemożliwe. Lista takich przeciwwskazań na szczęście nie jest długa, przy czym niezbędne jest jej bardzo dokładne przestrzeganie. Takie przypadki to m.in. bardzo zły stan jamy ustnej powiązany z próchnicą oraz licznymi ubytkami. Wówczas niezbędne jest wyleczenie pozostałych zębów, aby móc wdrożyć implanty.

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu.

Wróć do bloga