facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Wybielanie metodą Beyond Whitening a wybielanie metodą nakładową - porównanie

Wybielanie metodą Beyond Whitening a wybielanie metodą nakładową - porównanie

Niemal każda osoba marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety niewłaściwa higiena jamy ustnej, nieodpowiednia dieta, czy nawet uwarunkowania genetyczne mogą powodować, że zęby z biegiem czasu stają się żółte. Rozwiązaniem problemu może być wybielanie zębów u stomatologa. Sprawdź sam, czym różni się wybielanie metodą Beyond Whitening od metody nakładkowej. Życzymy udanej lektury.

Na czym polega wybielanie zębów metodą Beyond Whitening?

Jedną ze skutecznych, a zarazem nowoczesnych metod wybielania zębów jest metoda Beyond Whitening. Polega ona na nałożeniu na zęby pacjenta specjalnego żelu o wysokim stężeniu substancji czynnych, a następnie podświetleniu zębów zimnym światłem lampy Beyond. Cały zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie 45 minut. Jest to zabieg jednorazowy, a efekty zabiegu są widoczne natychmiastowo. Ważne jest jednak, aby po zabiegu stosować się do zaleceń lekarza i wdrożyć odpowiednią dietę. Konieczne jest też, aby zwracać uwagę na odpowiednią higienę jamy ustnej. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg będzie skuteczny, a efekty będą długotrwałe.

Czym charakteryzuje się wybielanie zębów metodą nakładkową?

Kolejną metodą wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Jednak różni się ona od wybielania metodą Beyond Whitening tym, że pacjent po konsultacjach otrzymuje zestaw do samodzielnego wybielania zębów w domu. W zestawie można znaleźć żel Opalescence do wybielania zębów oraz specjalną nakładkę. Cały zabieg polega na nałożeniu żelu na wewnętrzne części nakładek i pozostawieniu ich na całą noc. Efekt zabiegu jest widoczny po kilku aplikacjach i utrzymuje się przez długi czas. Co więcej, wybielanie metodą nakładkową nie uszkadza struktury zębów i może być bezpiecznie wykonywany przez pacjenta w domu.

Wróć do bloga