facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Na jaką metodę wybielania zębów warto się zdecydować?

Na jaką metodę wybielania zębów warto się zdecydować?

Wybielanie zębów to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Wiele osób marzy o pięknym, białym uśmiechu, który dodaje pewności siebie i podkreśla atrakcyjność. Na rynku dostępne są różne metody wybielania zębów, ale warto zastanowić się, na którą z nich powinniśmy się zdecydować, aby uzyskać najlepsze efekty i uniknąć ewentualnych powikłań.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jedną z najbardziej skutecznych metod wybielania zębów jest zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym. Stosowane tam preparaty zawierają wyższe stężenia substancji wybielających, takich jak nadtlenek wodoru czy nadtlenek karbamidu, co pozwala na szybsze osiągnięcie widocznych efektów. Dodatkowo, profesjonalny personel medyczny dba o bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu, chroniąc dziąsła przed podrażnieniem i kontrolując proces wybielania. Wadą tej metody może być jednak jej cena – zabiegi w gabinecie dentystycznym w Rudzie Śląskiej, czy innych miastach są zazwyczaj droższe niż domowe metody wybielania. 

Wybielanie zębów w domu – nakładki i paski wybielające

Alternatywą dla wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym są metody domowe, takie jak nakładki czy paski wybielające. Nakładki wykonane są z elastycznego materiału, który dopasowuje się do kształtu zębów, a na ich powierzchni nanosi się żel wybielający. Paski wybielające natomiast to cienkie folie pokryte substancją wybielającą, które przykleja się do zębów. Obydwie metody są mniej inwazyjne niż zabiegi w gabinecie stomatologicznym i pozwalają na stopniowe wybielanie zębów w domowych warunkach. Niestety, efekty mogą być mniej spektakularne niż w przypadku profesjonalnego wybielania.

Naturalne metody wybielania zębów

Wśród osób szukających alternatywy dla chemicznych metod wybielania zębów coraz większą popularność zdobywają naturalne sposoby na poprawę koloru zębów. Do najbardziej znanych należy stosowanie pasty do zębów z dodatkiem sody oczyszczonej lub węgla aktywnego. Te składniki mają właściwości ścierne i absorbujące, co pozwala na delikatne usuwanie przebarwień i osadu z powierzchni szkliwa. Inny popularny sposób to płukanie ust olejem kokosowym, które ma działanie antybakteryjne i może przyczynić się do zmniejszenia przebarwień.

Wróć do bloga