facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Metody wybielania zębów

Metody wybielania zębów

Stan zębów i ich wygląd to osobista wizytówka, na którą wiele osób zwraca uwagę. Picie kawy, herbaty i palenie mogą jednak prowadzić do powstania przebarwień, przez co zęby wyglądają na żółte. Coraz popularniejsze staje się więc wybielanie zębów. Dobrze znaną metodą jest wybielanie nakładkowe. Wybielanie nakładkowe polega na dopasowaniu przez dentystę specjalnej nakładki, którą stosuje się przez około 3 – 4 tygodnie. Codziennie na zęby nakłada się także żel wybielający, a następnie nakładkę na 4 godziny. Ta metoda sprawdza się jedynie przy lekkich przebarwieniach i może powodować nadwrażliwość. Zaletą wybielania nakładkowego jest jednak możliwość wybielenia o kilka tonów i efekt utrzymujący się nawet przez 2 lata.

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy także wybielanie zębów metodą Beyond Whitening. Ta nowoczesna metoda, której wykonanie zajmuje jedynie 45 minut, jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych. W trakcie jednorazowego zabiegu na zęby nakłada się specjalny żel o wysokim stężeniu substancji czynnych. Następnie tak przygotowane zęby naświetla się zimnym światłem lampy Beyond.

Laserowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów laserem jest niezwykle skuteczne, gdyż może poprawić kolor zębów nawet o osiem odcieni w bardzo krótkim czasie. Długość zabiegu waha się od 40 minut do 1,5 godziny, a koszty są zależne od ilości wybielanych zębów. Metoda ta nie jest jednak przeznaczona dla osób, które zmagają się z chorobami dziąseł lub odsłoniętymi szyjkami zębów, a także dla kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Przed wizytą u dentysty trzeba wyczyścić zęby z kamienia nazębnego. Zabieg polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, a następnie na pracy lasera, który sprawia, że żel przenika do wnętrza szkliwa. Dzięki temu efekty wybielania laserem utrzymują się przez długi czas. Dwa tygodnie po zabiegu trzeba jednak stosować białą dietę, gdyż w przeciwnym wypadku efekty będą mniej trwałe.

Wróć do bloga