facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Istnieje wiele sposób na poprawę estetyki uśmiechu pacjenta. Jedną z możliwości jest zastosowanie licówek – uzupełnienia protetycznego w postaci cienkiej płytki ceramicznej, porcelanowej lub kompozytowej. Za ich pomocą można podnieść estetykę przednich powierzchni zębów. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na ich zastosowanie. Dowiedz się również, jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu tego typu.

Jakie są wskazania do zastosowania licówek?

Jednym ze wskazań do zastosowania licówek jest przebarwienie korony zęba. Zmiany tego rodzaju mogą powstawać na przykład na skutek martwicy zęba. Mogą być także następstwem fluorozy, wad rozwojowych szkliwa lub stosowania wybranych leków w okresie dzieciństwa.

Innym wskazaniem do wykonania licówek na zębach pacjenta jest złamanie przez niego brzegu siecznego zęba przedniego. Zwykłe wypełniania kompozytowe mogą nie sprawdzać się przy takim problemie. Decydując się na nie, ryzykuje się utratą wypełnienia pod wpływem dużych sił działających w miejscu złamania.

Oferowane przez nas usługi z zakresu kategorii ofertowej stomatologia estetyczna w Rudzie Śląskiej dedykowane są również tym pacjentom, którzy wymagają korekty kształtu swoich zębów. Dzięki zastosowaniu licówki możliwe jest wydłużenie, skrócenie, a nawet poszerzenie czy zwężenia korony zęba oraz zamknięcie przerw między zębami.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania licówek?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia opisywanego zabiegu są między innymi nieprawidłowości zgryzowe, parafunkcje, zęby bardzo zniszczone lub z rozległymi wypełnieniami, bruksizm, zbyt małe zęby czy brak lub nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Zastosowanie licówek może nie być możliwe również w przypadku nieuzupełnionych braków zębowych w odcinkach bocznych uzębienia.

Wróć do bloga