facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Czym jest i do czego służy biżuteria nazębna?

Czym jest i do czego służy biżuteria nazębna?

Biżuteria nazębna to drobne, ręcznie wyprofilowane ozdoby, które sprawiają, że uśmiech staje się niepowtarzalny. Biżuteria nazębna jest wykonywana z bezpiecznego materiału, który nie niszczy szkliwa i struktur zębowych. Ponadto jest ona dostępna w różnych wzorach i kolorach. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, jakie są zalety biżuterii nazębnej i co warto o niej wiedzieć. Życzymy udanej lektury.

Jakie są najważniejsze zalety biżuterii nazębnej?

Biżuteria nazębna jest przeznaczona dla każdego, kto chce uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny uśmiech. Te drobne ozdoby są przyklejane do szkliwa zębów i prezentują się niezwykle elegancko. Ponadto są one najczęściej wykonywane z żółtego lub białego złota, które nie niszczy struktur zębowych i sprawia, że ozdoby prezentują się bardzo szlachetnie. Co więcej, biżuteria nazębna może być też zdobiona pięknymi kamieniami, takimi jak rubin, szmaragd, czy szafir, które podkreślają uśmiech. Warto też wspomnieć o tym, że zabieg zakładania biżuterii nazębnej jest całkowicie bezbolesny, a ozdoby można zdjąć lub wymienić w dowolnym momencie.

Co jeszcze warto wiedzieć o biżuterii nazębnej?

W ostatnim czasie biżuteria nazębna staje się coraz bardziej popularna. Doskonale prezentuje się na zdrowych i prostych zębach. Biżuteria nazębna jest też świetnym sposobem na podkreślenie i rozświetlenie pięknego uśmiechu. Sam proces zakładania lub zdejmowania ozdób nazębnych jest bardzo szybki i nie narusza struktury zębów. Ważne jest, aby po założeniu biżuterii nazębnej regularnie czyścić zęby i unikać mocnego szorowania szczoteczką w obszarze, w którym znajduje się ozdoba. Dzięki temu dłużej utrzyma się ona na zębach i nie odpadnie.

Wróć do bloga