facebook

Stomatologia estetyczna
i implantologia

Co zrobić, by wybielanie zębów było bezpieczne?

Co zrobić, by wybielanie zębów było bezpieczne?

Wybielanie zębów stało się bardzo popularne w ostatnich latach, a coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg, aby poprawić wygląd swojego uśmiechu. Niestety, nie zawsze jest to proces bezpieczny, zwłaszcza gdy stosujemy nieodpowiednie metody lub produkty. W tym artykule dowiesz się, jak wybielać zęby w sposób bezpieczny i skuteczny.

Wybierz odpowiednią metodę wybielania

Wybór odpowiedniej metody wybielania zębów jest kluczowy dla uzyskania satysfakcjonujących efektów i uniknięcia powikłań. Na rynku dostępne są różne metody, takie jak wybielanie w gabinecie stomatologicznym, zestawy do wybielania w domu czy pasty wybielające. Wybielanie w gabinecie dentystycznym jest najbardziej skuteczne i bezpieczne, ponieważ jest przeprowadzane przez specjalistów i stosowane są profesjonalne preparaty.

Konsultacja z dentystą przed zabiegiem

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów warto skonsultować się z dentystą, który oceni stan naszego uzębienia i doradzi, czy jesteśmy odpowiednimi kandydatami do tego zabiegu. Dentysta sprawdzi, czy nie mamy próchnicy, ubytków czy chorób dziąseł, które mogą utrudnić lub uniemożliwić przeprowadzenie wybielania. Ponadto, specjalista może zaproponować alternatywne metody poprawy estetyki naszego uśmiechu, takie jak licówki czy korony. Konsultacja pozwoli również dowiedzieć się o możliwych skutkach ubocznych wybielania, takich jak nadwrażliwość zębów czy podrażnienie dziąseł.

Stosuj preparaty z atestem i odpowiednią koncentracją substancji aktywnych

Aby wybielanie zębów w Rudzie Śląskiej było bezpieczne, ważne jest stosowanie preparatów posiadających atest oraz odpowiednią koncentrację substancji aktywnych, takich jak nadtlenek wodoru czy nadtlenek karbamidu. Preparaty te są dostępne na rynku w różnych stężeniach, a ich nadmierne stosowanie może prowadzić do uszkodzenia szkliwa czy podrażnień błony śluzowej jamy ustnej. Warto pamiętać, że w Polsce dozwolone są preparaty o stężeniu nadtlenku wodoru do 6% oraz nadtlenku karbamidu do 16%. Stosowanie wyższych stężeń może być niebezpieczne dla zdrowia i powinno być przeprowadzone tylko przez specjalistów. W przypadku past wybielających warto zwrócić uwagę na obecność substancji ścierających, które mogą uszkodzić szkliwo – ich ilość powinna być ograniczona.

Wróć do bloga